Emlékszel arra az időre, amikor a telefon még antennás volt, a net betárcsázott, a Discman zsebben ugrált, az MSN-en pedig egy jól megválasztott státuszüzenet felért egy szerelmi vallomással?
A Retró Kvíz Y2K pontosan ezt az érzést hozza vissza.
Azt az időt, amikor mindenki BRAVO-posztereket nézegetett, CD-t írt, görkorival közlekedett, csípőnadrágban fázott, és teljes meggyőződéssel hitte, hogy a drótszövésű műanyag nyaklánc nagyon komoly stílusállítás. Azt a korszakot, amikor a 486-os gép már technikának számított, a DVD és az AltaVista kereső az eleven jövőnek tűnt, a fiúbandák frizurája pedig külön tanulmányt érdemelt volna.
Ez az este azoknak szól, akik ott voltak, és azoknak is, akik csak sejtik, milyen lehetett egy világ, ahol egy csengőhang, egy matricás füzet vagy egy Viva TV-s klip tényleg tudott napokat meghatározni. Ha vannak meghatározó emlékeid abból a korszakból, amely a Kacsamesék megszakítását követő gyászzenével kezdődött, és nagyjából azzal végződött, hogy kiváltságnak számított meghívót kapni az iWiW-re, ez a te estéd! Ha te is pontosan tudod, hol voltál 2001. szeptember 11-én, amikor meghallottad azt a hírt, itt a helyed!
Lesznek kérdések, amikre azonnal rávágod a választ. Lesznek pillanatok, amikor a csapatod rád néz, te pedig büszkén előhúzol egy teljesen haszontalannak hitt emléket 2002-ből. És lesz az a jóleső felismerés, hogy mennyi minden maradt meg bennünk abból a kicsit műanyag, kicsit csillámos, nagyon hangos korszakból.
Gyere csapattal, barátokkal, régi osztálytársakkal, vagy azzal, akivel anno kazettát, CD-t, mp3-at, jelszót, szerelmet és pletykát cseréltél. De gyere el akkor is, ha mindez neked már csak a megidézett múlt, valaki másnak az emléke, és érzed, hogy neki ezek fontosak, és szeretnéd tudni, miért.
A Retró Kvíz Y2K egy este, ahol újra előkerül a régi énünk: a zselézett, pixeles, túlszínezett, nagyon komolyan vett, csodálatosan ciki változat.
És igen, most végre pontot ér az is, hogy emlékszel rá!
Szeretettel vár Széplábi Bori és a Vörös Neon!