2026. február 7-én ismét találkozunk a budapesti Muzikumban, hogy együtt átbeszéljük és elzenéljük, mit jelent számunkra az Omega.
Nagy szeretettel várunk mindenkit!
ÚJ BABYLON - OMEGA TRIBUTE ZENEKAR
A 2013-ban alakult Új Babylon hat fiatalból álló zenekar, akik a legendás Omega együttes munkássága előtt tisztelegnek dalaik feldolgozásával, előadásával. Több mint 10 éve koncertezünk az Omega repertoárjával a hazai és a nemzetközi színpadokon. Az előadásmód fiatalos, lendületes; jellemző rá az a fajta pezsgés és dinamizmus, ami az Omega koncertjeit mindig is fémjelezte. A folyamatosan bővülő repertoár tartalmazza a mindenki által ismert slágereket (pl. Gyöngyhajú lány; Petróleumlámpa; Léna), valamint ritkábban hallható kuriózumokat is.
Az évek során baráti viszony alakult ki az Omega tagjaival; Benkő Lászlóval 2016-ban, Molnár György Elefánttal pedig 2017-ben zenélhettünk együtt.
Ezekért a pillanatokért örökké hálásak leszünk.
A zenekar szeretne örömet szerezni az Omega régi rajongóinak, és emellett igyekszik megismertetni az új generációkkal is a legendás együttes zenéjét.