Négy különleges nő, Keiko Yamaguchi táncos, Levko Esztella és Száger Zsuzsa színésznők, valamint Fajgerné Dudás Andrea képzőművész egyedülálló performansza az anyává válás témájáról.

Miről szól ez a Storytelling?

A storytelling egy izgalmas, interaktív műfaj, ahol a művészet és a mesélés ötvözetéből születik meg egy egyedi élmény. Jelen esetben a színház, a tánc és a képzőművészet fúziója alkotja az est vázát.

Az anyaságról, egy olyan komplex, sokrétű élményről, ami átalakítja az identitásunkat, a testünket és a világhoz való viszonyunkat. Az anyaság egy olyan téma, ami mindannyiunkat érint, legyen szó saját tapasztalatról vagy a környezetünkben élő nők történetéről.

A storytellinget a többszörösen díjnyertes észak-macedón írónő, Rumena Buzsarovszka "A férjem" című novelláskötete inspirálta. Buzsarovszka történetei tűpontosan ragadják meg a nőket érintő kihívásokat a mai világban, melyeket a különböző storytelling események témájául választanak az alkotók.

Helyszín és időpont:

Helyszín: Magvető Café

Időpont: Február 1. 18:00

Jegyek: https://www.tixa.hu/magvetocafe

A storytelling est nyelve: magyar (japán szinkrontolmácsolással)

A storytelling hossza: 90 perc


A storytelling résztvevői:

Keiko Yamaguchi táncos. Japán-szerte neves produkciókban és fesztiválokon lépett fel az elmúlt években: a tokiói Új Nemzeti Színházban, a Kyoto Experimentben, a Tokyo Festival Farmon és a ricca ricca* festa fesztiválon. Többszörösen díjazott előadóművész, többek között a Japan Foundation Asia Fellowship és a Saison Fellowship ösztöndíjakkal tüntették ki.


Száger Zsuzsanna színésznő, a többszörös díjnyertes KV társulat egyik alapítója. Saját és társulata munkáiban elsősorban a női lét kérdéseire keresi a választ, és tabutémákat dolgoz fel.


Levko Esztella színésznő, a Sarolta Kulturális és Közéleti Tér alapítója. Az elmúlt években több jelentős európai színházi társulattal dolgozott együtt. A londoni EAST 15 színművészeti egyetem meghívott oktatója.


Fajgerné Dudás Andrea Godot Katalizátor-díjas képzőművész. Műveinek leggyakoribb forrása magánélete, a házimunka, a konyhai tevékenységek és az anyaság, ezek a témák azonban egy tágabb, nőket érintő globális társadalmi kontextusba ágyazódnak.