POSTPONED! Original date: 10/10/2024

- Akaratos a gyermeked? Állandó konfliktusból állnak a napok, néha úgy érzed mintha már csak a gyerek irányítana? Miért van ez?

Miért makacsolja meg magát a gyerek és mit tehetsz szülőként, hogy változtass ezen? 

Mit tehetsz azért, hogy a gyermeked együttműködővé váljon legyen szó akár 2 éves totyogóról, akár óvodásról, akár a önállósodni vágyó nagyszájú iskolásról?

 

- Ha a gyerek hisztizik, a szülő néha csak tehetetlenül áll és nem tudja mit tegyen. A meggyőzés, az észérvek, a vigasztalás mit sem érnek. Engedni meg nem akarsz neki, hiszen mit tanul, ha mindig megkapja, amit akar? De vajon mi okozza a hisztit? Miért jó a gyereknek, hogy a földön fekve visít vagy csapkod és harap, ahelyett, hogy rendesen elmondaná, mit is szeretne? Mi történik ilyenkor az agyában és hogyan változtathatjuk a hisztis kisgyereket önuralomra képes nyugodt gyermekké?

 

- Egy kutatás szerint Magyarországon az 1 éves gyerekek 70%-a napi legalább 1 órát tölt digitális eszközök előtt, az óvodások 25%-a pedig este 10 órakor még mesét néz. De vajon milyen hatással van ez a gyerekek fejlődésére? Tiltsuk el őket a kütyüktől vagy inkább engedjük? Milyen korban mennyit egészséges használni ezeket az eszközöket és mit tehetünk, ha a gyerekünk már függővé vált? Hogyan segítsük a meséért vagy a tabletért könyörgő óvodásnak és hogyan a folyton a telefont vagy a gépet nyomogató iskolásnak és kamasznak abban, hogy megtanuljon mértéket tartani?